Krótka historia

   Ruch Apostolstwa Młodzieży zwany potocznie Grupami Apostolskimi zapoczątkował ks. Kard. Karol Wojtyła w 1973 roku. Pragnął on troski o młodzież niezaangażowaną w żadne ruchy przykościelne.

   Pierwszym moderatorem Grup Apostolskich był ks. Antoni Sołtysik, kolejnym i obecnym jest ks. Paweł Kubani, który jest również moderatorem generalnym Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

Cele RAM-u

Podstawowym celem Ruchu Apostolstwa Młodzieży (RAM) jest przygotowanie młodzieży do świadomego i dojrzałego życia z wiarą. Życie takiego człowieka powinno być przepełnione Ewangelią i chęcią służenia drugiemu człowiekowi.

   Symbolika RAM

Członkowie Ruchu Apostolstwa Młodzieży podzieleni są na 3 podjednostki:

  • moderatorzy ( czerwona wpinka)
  • animatorzy (zielona wpinka)
  • uczestnicy, którzy po przebytych stopniach rekolekcyjnych otrzymują następujące odznaczenia:

- Gim 2 ( pomarańczowa wpinka)

- Gim 3 ( I stopień) (żółta wpinka)

- II stopień ( niebieska wpinka)

- III stopień ( czarna wpinka)

- IV stopień; obecnie wycofany ( biała wpinka)

Grupa w naszej parafii

   Od 16 października 2010 r. działa w naszej parafii Grupa Apostolska.  Moderatorem jest ks. Robert Bukała. Mamy również animatorkę Olę oraz kandydatkę na animatorkę Asię. Na spotkaniach poruszamy tematy związane z naszą wiarą, ale jest też czas na zabawę  i śpiew. Mamy również swoje formacyjne wyjazdy rekolekcyjne, dni skupienia, adoracje i Mszę Święte, które wyrażają naszą bliskość z Bogiem. Nasza grupa z tygodnia na tydzień się powiększa. Na każde następne spotkanie przychodzi coraz więcej osób. Co daje nam powód do radości.

    Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Spotkania odbywają się w każdy piątek o 18:00

 

 

Animatorka Ola

 

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.