Start Ogłoszenia duszpasterskie
Ogłoszenia Duszpasterskie
OGŁOSZENIA Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 20. 04. 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ksiądz Grzegorz Pieróg   
sobota, 19 kwietnia 2014 14:59

 

 • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: Niech Chrystus przynoszący nam życie, będący światłością w ciemności ludzkiego zagubienia, napełnia nasze serca prawdziwym pokojem i miłością. Niech sprawi, by nigdy w nich nie zagościła nienawiść i śmierć duchowa, ale pokój, miłość i życzliwość, a nade wszystko życie wieczne z Bogiem.
 • Sakramentu chrztu udzielimy dzisiaj i jutro na Mszy Św. o godz. 13.00.
 • Wszystkim, którzy czynnie włączyli się w Liturgię Wielkiego Tygodnia składamy serdeczne podziękowania: Księżom za posługę w konfesjonale i sprawowanie liturgii, Siostrom za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Służbie liturgicznej, Asyście Górniczej za czuwanie przy Grobie Pańskim i oprawę liturgii, Panom Kościelnym i Panom  Organistom, Paniom dbającym o czystość w kościele, Katechetkom i wszystkim Grupom Parafialnym za czynny udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wszystkim Parafianom i Gościom, którzy tak licznie i czynnie uczestniczyli w Triduum Paschalnym. Dziękujemy też wszystkim, którzy złożyli dary żywnościowe dla potrzebujących – szczególnie rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej
  nr 1, którzy złożyli dary żywnościowe i słodycze, wolontariuszom z Gimnazjum nr 1 za pomoc przy rozdzielaniu darów  żywnościowych. Dziękujemy również za oraz ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy również pewnej Rodzinie, która chce pozostać anonimowa za pokrycie kosztów odnowienia monstrancji, którą używaliśmy w czasie procesji rezurekcyjnej, a które to odnowienie wyniosło 2 500 zł. Bóg zapłać.
 • Dzisiaj i jutro po Mszy Św. o godz. 17.00, a w tygodniu po Mszy Św. wieczornej odprawiać będziemy Nowennę i Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
 • Jutro II Dzień Świąt – Msze Św. będą w porządku niedzielnym, składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • Przypominamy, iż od wtorku następuje zmiana godziny odprawiania wieczornej Mszy Św. Aż do Odpustu w październiku Msza Św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana
  o godz. 18.30
  .
 • Z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, która nie dopuszcza innych świąt i wspomnień liturgicznych Uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona na poniedziałek 28 kwietnia. Wtedy też – 28 IV na Mszy Św. o godz. 18.30 złożymy naszemu Księdzu Prałatowi Wojciechowi życzenia imieninowe. Zapraszamy wszystkich parafian.
 • Spotkanie wyjeżdżających do Rzymu na Kanonizację bł. Jana Pawła II będzie w środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • W sobotę zapraszamy na czuwanie przed kanonizacją bł. Jana Pawła II. Rozpoczniemy je po Mszy wieczornej, a trwać będzie do godz. 21.00.
 • W przyszłą niedziele przypada niedziela Miłosierdzia Bożego jest to dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II. W tym dniu zapraszamy do wspólnego przeżywania uroczystości z Watykanu, która będzie transmitowana poprzez telebim na Placu Tysiąclecia. Bezpośrednio po zakończonej homilii papieskiej odprawimy na Placu Mszę św. dziękczynną za dar nowego Świętego. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Na godz. 15.00 zapraszamy wówczas na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację w Godzinie Miłosierdzia, której przewodniczyć będzie Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.
 • W tym tygodniu ze wspólnoty naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Jadwiga Paulant,
  śp. Kazimierz Olszewski oraz śp. Wiesław Daniec. Obejmijmy ich oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych modlitwą:

                              „Wieczne odpoczywanie…”

 


 

Rzymsko-Katolicka Parafia
p.w. Matki Bożej Różańcowej
w Chrzanowie
ul Kusocińskiego 4
32-500 Chrzanów
tel.32 623 53 00

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości