Narzeczeni, pragnący zawrzeć sakramentalny związek małżeński powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej na  trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu (bardzo proszę tego dopilnować), przedstawiając następujące dokumenty:

  • dowody osobiste

  • świadectwo chrztu (jeśli chrzest był w innej parafii niż parafia ślubu), nie starsze niż 3 miesiące, z adnotacją o przyjętym bierzmowaniu lub osobne świadectwo bierzmowania

  • świadectwo ukończenia katechezy (indeks)

  • zaświadczenie ukończenia kursu dla narzeczonych i spotkań w poradni rodzinnej

  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (ważne 6 miesięcy!), jeżeli małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne - tzw. „ślub konkordatowy” lub akt związku małżeńskiego, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny

  • wdowcy przynoszą ponadto cywilny lub kościelny akt zgonu poprzedniego współmałżonka

Jeśli oboje narzeczeni są z innej parafii przynoszą pismo proboszcza parafii narzeczonej lub narzeczonego wyrażający zgodę na załatwienie formalności i błogosławienie związku małżeńskiego w naszej parafii.

Termin ślubu można zarezerwować wcześniej (już przyjmujemy rezerwacje na rok 2019)

Ewangelia dnia

Łk 21, 12-19 Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.

A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».