• Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa - patrona podróżujących. Msza Św. w intencji będzie o godz. 10.00, a po niej nastąpi poświęcenie pojazdów. Na Mszy Św. o godz. 13.00 udzielimy sakramentu chrztu św.
 • Przypominamy, iż w kościele może zostać zajętych 75% miejsc, więc co najmniej 600 osób może uczestniczyć w liturgii, do tych limitów nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione, więc w razie kontroli prosimy, by posiadać ze sobą potwierdzenie szczepienia. Pamiętajmy jednak o zakładaniu maseczek i zachowaniu dystansu.
 • Z naszego kościoła transmitujemy na żywo Mszę Św. w niedziele i Święta o 11.30.
 • Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.00 do 18.00.
 • Przypominamy, iż do odwołania wszystkie Msze Św. w dni powszednie, także i pogrzeby odprawiane są w dolnym kościele. Tam również odbywają się wszystkie nabożeństwa, a także tam dyżurujemy w stałym konfesjonale. Górny kościół będzie w dni powszednie zamknięty, przez czas malowania nie jest tutaj przechowywany Najświętszy Sakrament. Serdecznie dziękujemy naszym Górnikom i Parafianom w pracę i poświęcony czas, dziękujemy również naszym życzliwym i uczynnym Parafiankom za pomoc przygotowaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękujemy również wszystkich, którzy wspierają to dzieło swoimi ofiarami. Bóg zapłać.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców NMP, jest to dzień imienin naszej s. Anny. Życzymy Siostrze wielu sił i zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Niech Królowa Różańca św. otacza Siostrę płaszczem swej opieki za troskę, jaką Siostra otacza naszą świątynie. Szczęść Boże.
  - w czwartek – wspomnienie św. Marty,
  - w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Loyoli – kapłana.
 • W czasie wakacji - w poniedziałki nie będziemy spowiadać od 17.00 – 18.00, natomiast od wtorku do soboty spowiadać będzie od 17.00 do 18.00 Kapłan dyżurujący w danym dniu.
 • Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę odbywać się będą w naszym domu katechetycznym od 1 do 6 sierpnia w godz.: 8.00 – 10.00 i 17.00 – 19.00. Pielgrzymka rozpocznie się w naszym kościele 7 sierpnia Mszą Św. o godz. 11.30. Ks. Szymon i organizatorzy pieszej pielgrzymki poszukują osób chętnych w kierowaniu ruchem w czasie pielgrzymki. Organizowany jest kurs kierowania ruchem drogowym. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 • Powierzamy Was Wszystkich Bogu, przez ręce Maryi, w naszych modlitwach. Życzymy Wam Wszystkim dobrego odpoczynku, zdrowia i pogody ducha. Szczęść Boże.
 • W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Eugenia Idziak, śp. Zbigniew Hudzik, śp. Krystyna Śmiłek oraz śp. Halina Chmiel. Obejmijmy ich oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych modlitwą: „Wieczne odpoczywanie…”