• Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Odpustową. Sumę Odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Marek Suder – ojciec duchowny naszego Seminarium, który w ubiegłym roku głosił nam kazania fatimskie, po Mszy Św. będzie krótka procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii, która sprawowana będzie w intencji wszystkich parafian i ich spraw. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów i wszystkie Grupy Duszpasterskie. W naszym dolnym kościele odbywać się dzisiaj całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 20.00, w czasie której Wspólnota w Duchu Św. prowadzić będzie modlitwy wstawiennicze.
 • Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na potrzeby naszego kościoła – Bóg zapłać. Z powodu przedłużenia się prac w innych kościołach z opóźnieniem będziemy wykańczać nasze boczne ołtarze, mamy nadzieję, że przed Bożym Narodzeniem te prace zostaną ukończone.
 • Z naszego kościoła transmitujemy „na żywo” Mszę Św. o godz. 10.00 w niedziele i Święta. Dzisiaj również transmitować będziemy Sumę Odpustową o godz. 11.30.
 • Zachęcamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.00 do 18.00. W ramach adoracji w dni powszednie o 17.15 odprawiamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach nie tylko dzieci i młodzież, ale i całe rodziny.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  - we wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  - w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  - w piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Różańcowejo godz. 17.00 odprawimy procesję różańcową wokół kościoła do 5 Ołtarzy. Rozważać będziemy część radosną różańca. O przygotowanie ołtarzy prosimy naszych Górników wraz z siostrą Anną. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarzy, można ją wrzucić do skarbony na kwiaty za ławkami.
 • W najbliższy wtorek 4 października przypada 5 rocznica śmierci ks. Prałata Wojciecha Bryji. Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie ks. Prałata odmówimy o godz. 15.00, a Mszę Św. w intencji śp. ks. Prałata Wojciecha odprawimy o 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Podziękowania i prośby na środową Nowennę można składać do skrzynki przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek. Spowiedź będzie w czwartek od 17.00 i w piątek od 16.00 do 17.00. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w czwartek, gdyż w piątek z powodu procesji różańcowej nie będzie spowiedzi od 17.00. Nie będzie również Mszy Św. o 16.30, ale będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Godzina Święta – w czwartek o 17.00, Arcybractwo SHNSPJ poprowadzi różaniec o 17.15, Msza Św. o powołania i w intencji Akcji Katolickiej w czwartek o 18.00, a wynagradzająca Sercu Jezusowemu – w piątek o 18.00.
 • W najbliższą piątek od godz. 8.30 ks. Proboszcz odwiedzi chorych w swoim rejonie. Prosimy o zgłoszenie chorych telefonicznie bądź w zakrystii lub kancelarii.
 • Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych będzie wyjątkowo w najbliższy czwartek o 18.30 w kancelarii.
 • Grupa Biblijna (czyli Krąg Biblijny połączony z Osobami z katechezy dla dorosłych) będzie miała spotkanie jutro o godz. 19.00.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 poświęcimy różańce uczniom klas 3.
 • W ubiegłą niedzielę jako wsparcie Duszpasterstwa Młodzieży złożyliśmy do puszek 3.947,21 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 • Punkt Pomocy dla Ukrainy jest czynny w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 19.00. W tym tygodniu jedynie w poniedziałek. Wszystkie inne punkty pomocy w okolicy zostały zamknięte, więc zwracamy się z prośbą o ofiarowanie ciepłych ubrań, pampersów (4 i 5-tek), pościeli, poduszek, koców, ręczników, suchych produktów żywnościowych, oleju oraz środków czystości. Wszelkie informacje pod numerem Punktu Pomocy wywieszonym na drzwiach domu katechetycznego. Za dotychczasową pomoc serdecznie dziękujemy.
 • Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej polecamy wszystkie Wasze sprawy w naszej gorącej modlitwie. Szczęść Boże.
 • W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. August Wilkoński, śp. Jerzy Lis, śp. Kazimiera Michalczyk oraz śp. Teresa Czopik. Obejmijmy ich oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu modlitwą: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”
 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 13.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Tak jak zapowiadaliśmy po każdej Mszy Św. młodzież naszej parafii kwestuje przy wyjściach z kościoła na potrzeby duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy również za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. 
 • Z naszego kościoła transmitujemy „na żywo” Mszę Św. o godz. 10.00 w niedziele i Święta.
 • Zachęcamy do codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.00 do 18.00.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana – to dzień imienin naszego ks. Damiana Drzyżdżyka. Życzymy Księdzu wszelkich potrzebnych łask, darów Ducha Św. zdrowia, sił i opieki Królowej Różańca św. w posłudze wśród nas. Szczęść Boże.
  - we wtorek – wspomnienie św. Wincentego `a Paulo – kapłana,
  - w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
  - w czwartek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
  - w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
  - w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 • Podziękowania i prośby na środową Nowennę można składać do skrzynki przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W sobotę przypada I Sobota Miesiąca, Pomocników Matki Kościoła zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00, różaniec o ocalenie świata, prowadzony przez Odnowę w Duchu Św. będzie w ramach nabożeństwa różańcowego o 17.15.
 • W najbliższą sobotę od godz. 8.00 ks. Wikariusze odwiedzą chorych w swoich rejonach. Prosimy o zgłoszenie chorych telefonicznie bądź w zakrystii lub kancelarii.
 • W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w naszej parafii. Będą one odprawiane w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach nie tylko dzieci i młodzież, ale i całe rodziny. 
 • Spotkanie Grupy Apostolskiej będzie w piątek o godz. 19.00. Zachęcamy młodzież, szczególnie starszych klas Szkoły Podstawowej do włączenia się w działania grupy.
 • Spotkanie dzieci w ramach grupy Mały Apostoł będzie w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy na to spotkanie również dziewczynki ze scholii parafialnej i dzieci z młodszych klas Szkoły Podstawowej.
 • Grupa Biblijna (połączona z Osobami z katechezy dla dorosłych) będzie miała spotkanie w przyszły poniedziałek 3 października.
 • W przyszłą obchodzić będziemy w naszej parafii zewnętrzną Uroczystość Odpustową. Sumę Odpustową o godz. 11.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Marek Suder – ojciec duchowny naszego Seminarium, który w ubiegłym roku głosił nam kazania fatimskie, po Mszy Św. będzie krótka procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Eucharystii, która sprawowana będzie w intencji wszystkich parafian i ich spraw. Zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, ministrantów, lektorów i wszystkie Grupy Duszpasterskie. W naszym dolnym kościele będzie się w przyszłą niedzielę odbywać całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 20.00, w czasie której Wspólnota w Duchu Św. prowadzić będzie modlitwy wstawiennicze.
 • Punkt Pomocy dla Ukrainy jest czynny w poniedziałki i czwartki od 16.00 do 19.00. Wszelkie informacje pod numerem telefonicznym punktu wywieszonym na drzwiach domu katechetycznego.
 • Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej polecamy wszystkie Wasze sprawy w naszej gorącej modlitwie. Szczęść Boże.
 • W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Anna Ziąbek, śp. Leon Peczyński, śp. Zygmunt Musiał, śp. Monika Gałuszczyńska-Środa,
  śp. Sabina Zdebik
  oraz śp. Lucyna Piłat – której pogrzeb odbył się w parafii św. Barbary w Trzebini. Obejmijmy ich oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu modlitwą: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”